Studenckie Koło Elektryczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Robot MiniSumo

Email Drukuj PDF

Robot MiniSumo jest urządzeniem zdolnym do poruszania się i posiadającym autonomiczny mikroprocesorowy układ sterowania. Spotykane są także roboty posiadające możliwość zmiany kształtów. Maszyny te wyposażone mogą być we wszelkiego rodzaju czujniki (refleksyjne czy optyczne innego rodzaju, akustyczne itp.) pozwalające namierzyć przeciwnika (innego robota) w celu wyeliminowania go -- najczęściej zepchnięcia z ringu, na którym toczy się walka.

Ogólnopolskie zawody robotów MiniSumo odbywają się corocznie od wielu lat. Celem zawodów jest wyłonienie najsprytniejszego robota z całej stawki (i najsprytniejszej drużyny), który w walce na ringu pokona maszyny pozostałych drużyn. Ważną zasadą zawodów jest zasada nieszkodliwości, zatem robot taki nie może być nastawiony na stwarzanie zagrożenia dla innego robota (np. uszkodzeniem) czy niebezpieczeństwa dla otoczenia.

Idea zbudowania naszego własnego robota została postawiona na forum Koła i przyjęta z entuzjazmem. Jedynym poważnym problemem stojącym na naszej drodze jest aktualny brak funduszy. Tutaj apel do ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los ambitnych studentów: Pomóżcie nam realizować nasze plany! Wcale nie jesteśmy gorsi od studentów z Lublina, Warszawy, Poznania, Wrocławia czy innych wielkich miast. Stać nas na to, aby pokazać w Polsce nasz potencjał!

EDIT:

Fundusze już zostały dla Koła zaalokowane, zatem powstanie robota jest tylko kwestią zorganizowania grupy projektowej i nieubłagalnie uciekającego czasu :)