Studenckie Koło Elektryczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Impulsowy wykrywacz metali

Drukuj PDF

Jabel j-267 - Impulsowy wykrywacz metatli typu PI

Projekt to impulsowy wykrywacz metali typu PI (Pulse Induction). Do jego głównych zalet należy brak wpływu mineralizacji gleby na pracę detektora, oraz spory zasięg - dlatego wykrywacze typu PI wykorzystywane są głównie do poszukiwań głęboko zalegających dużych przedmiotów żelaznych. Główną wadą konstrukcji PI jest brak możliwości zastosowania dobrej dyskryminacji, a w przypadku Jabla jest to w zasadzie niemożliwe. Drugą poważną wadą jest duży pobór prądu, w przypadku tego projektu pobór wacha się od 56mA w spoczynku, do ponad 80mA podczas emitowania sygnału dźwiękowego. Z tego powodu konieczne jest zastosowanie akumulatora żelowego (2400mAh) co w praktyce pozwala na kilka godzin pracy detektora w terenie.

Więcej…
 

Robot typu minisumo

Drukuj PDF

 

Robot typu minisumo

 

Jest to nasz pierwszy robot w kole,głównie posłużył nam za prototyp do przyszłych konstrukcji. Pomysł urodził się już dawno ale został stosunkowo niedawno zrealizowany. Robot ten z założenia miał spełniać kryteria zawodów dla kategorii mini sumo czyli: wielkość podstawy 10x10cm, waga do 500g, i autonomia robota. Zadaniem tego robota jest zepchnięcie przeciwnika z ringu.

 

Więcej…
 

Terminy spotkań

Drukuj PDF

Spotkania SKE przez cały tydzień, w godzinach wieczornych.
Sala M18, budynek CSI

Chętnych do udziału w kole proszę o kontakt z prezesem lub opiekunem koła.

 

Władze i Siedziba Koła

Drukuj PDF

Władze Studenckiego Koła Elektrycznego

Prezes: Damian Cyfra Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel: 570-841-096

Główny programista: Andrzej Mazur Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Opiekun Koła: mgr inż. Mariusz Holuk


 

 

Siedziba Koła

Spotkania Studenckiego Koła Elektrycznego odbywają się w Laboratorium Elektroniki i Elektrotechniki, budynek CSI.

Tam też najczęściej można zastać Opiekuna Koła.

 

Działalność Koła

Drukuj PDF

Czym zajmuje się Studenckie Koło Elektryczne?

Studenckie Koło Elektryczne działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Okoliczności jego powstania datuje się na listopad 2008 roku za sprawą dalekosiężnej inicjatywy pana mgr inż. Mariusza Holuka (dzisiejszego Opiekuna Koła).

 

 

Członkowie Koła skupiają się na tematyce szeroko pojętej elektrotechniki, obejmując swymi zainteresowaniami zakres m.in.:

  • elektroniki,
  • mechatroniki,
  • techniki wysokich napięć,
  • technik cyfrowych (w tym: mikrokontrolerów, DSP, ...),
  • przetwarzania energii elektrycznej,
  • pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych,

oraz wielu innych dziedzin...


Kto może zostać Członkiem Koła?

Członkiem Studenckiego Koła Elektrycznego może zostać każdy zainteresowany tematyką działalności Koła student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.


Jak zostać Członkiem Koła?

Najprościej -- zgłosić się do Opiekuna lub Prezesa Studenckiego Koła Elektrycznego z ustnym podaniem o przyjęcie w elitarne szeregi zapaleńców. Dane osób kompetentnych (tzw. decydentów) zostały podane w dziale Władze i Siedziba Koła.

 


Strona 2 z 2

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość